Antalya’da Muhittin Böcek’e açık çağrı! “İlçelere ‘Antalya Kart’ ile seyahat etmek istiyoruz”


Antalya’da Muhittin Böcek’e açık çağrı! “İlçelere ‘Antalya Kart’ ile seyahat etmek istiyoruz”

Ankara-BHA

Antalya’da toplu ulaşıma yönelik projeler yerel seçimlerin ardından gelişmelerin en yakından takip edildiği başlıklar arasında yer alıyor. Konuyla ilgili beklentilerini sosyal medya platformları üzerinden dile getiren bazı Antalyalılar, ilçe ulaşımlarına dikkat çekti. Merkez ilçelere ulaşımda sıkıntı yaşamadıklarını aktaran vatandaşlar, uzak ilçelere de uygun fiyatla seyahat etmek istediklerini belirtti. Türkiye’nin farklı kentlerindeki çalışmaları örnek gösteren vatandaşlar, Manavgat, Alanya, Kumluca, Kemer gibi uzak ilçelere yapılacak seyahatlerde de Büyükşehir’e ait araçların kullanılmasını ve ulaşımın ‘Antalya Kart’ ile uygun fiyatlı sunulmasını talep etti.

ANTALYA İÇİN İZMİR’İ ÖRNEK GÖSTERDİLER

Antalya merkez dışındaki ilçelere de belediyeye ait araçlarla ‘Antalya Kart’ı kullanarak uygun fiyata seyahat etmek isteklerini sosyal medya hesapları üzerinden Antalya Büyükşehir Belediyesi‘ni etiketleyerek paylaşım yapan vatandaşlar, İzmir Büyükşehir Belediyesi örneğine işaret ederek Başkan Muhittin Böcek’e şu ifadelerle seslerini duyurmaya çalıştı:

“Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Sayın Muhittin Böcek, gördüğünüz gibi İzmir BB toplu taşıma aracı ile kent kart ile çok ucuza İzmir’in tüm dış ilçelerini ve beldelerini gezebiliyor İzmirliler. Biz Antalya’ya 40 dakika uzaklıktaki Manavgat’a bile otogardan 150 TL vererek gidebiliyoruz! 150 TL’de dönüş etti 300 TL! Oysaki Antalya Büyükşehir statüsündedir. Tüm dış ilçelere Kent Kart ile seyahat edebileceğimiz Belediye toplu taşıma otobüs hattı açmayı düşünmüyor musunuz? İzmir’de 30 dakikada bir tüm dış ilçelere ve beldelere toplu taşıma aracı sefer yapıyor! Örnek almayı düşünüyor musunuz yoksa bizi otogardaki özel ilçe otobüslerine mahkum etmeye devam mı edeceksiniz? Belediye binasından çıkıp şehirde bir gezerseniz Antalyalılar dış ilçelere gidemiyor göreceksiniz. Örneğin 23 Nisan’da Manavgat’a gelen dünya çocukları halk oyunları festivalini izlemeye gidemedik! Belediye olarak toplu taşıma sistemini başlatırsanız mahrum olmayız Antalya’nın beldelerinden ilçelerinden ve güzelliklerinden.”

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN VATANDAŞLARA YANIT 

Vatandaşların çağrısına duyarsız kalmayan Antalya Büyükşehir Belediyesi, talepte bulunan isimlere sosyal medya üzerinden yanıt verdi. Antalya Büyükşehir Belediyesi X (Twitter) sayfasından vatandaşlara verilen cevaplarda şu ifadeler yer aldı:

“Merhaba,

Talebinizi değerlendirilmek üzere ilgili birime ilettik.

İyi günler dileriz.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu