Bırakın adalet yerini bulsun, isterse kıyamet kopsun!

Dervişoğlu: Bırakın adalet yerini bulsun, isterse kıyamet kopsun!

Ankara-BHA

Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen olağan üstü kongreyle İYİ Parti’nin liderlik koltuğuna oturan Musavat Dervişoğlu, ilk defa grup toplantısında konuştu.

Konuşmasında yeni anayasa gündemini değerlendiren Dervişoğlu, “”İYİ Parti, böyle bir senaryonun içinde olmayacaktır. Tartışmaya dahi lüzum görmüyoruz” dedi.

Akşener’e teşekkür

İYİ Parti’nin önceki Genel Başkanı Meral Akşener’e teşekkür eden Dervişoğlu, “Ben sadece bir makamı, kürsüyü, koltuğu devralmadım. Bir bayrak teslim aldım” dedi.

Ayrıca Dervişoğlu,İP’den ayrılan eski partililere, “7 yıllık siyasi hareketimiz içerisinde mücadele etmiş, partisinden ayrılmış yol arkadaşlarıma sesleniyorum, İYİ Parti dün olduğu gibi bugün de sizindir. Gelin küslükleri sonlandırılalım ve mücadelemize devam edelim” diye seslendi.

Yeni anayasaya kapıları kapattı

Son günlerde gündemde olan anayasa iddialarına ilişkin konuşan Dervişoğlu, “Yeni Anayasa tartışmalarının iktidar tarafından gündeme getirilmesindeki asıl amaç Erdoğan için yeni bir adaylık yolu açmaktır” diyerek kapıları kapattı.

Dervişoğlu grup toplantısındaki konuşmasında yeni anayasa ile ilgili hiç bir görüşmede yer almayacaklarını vurguladı.

Bir motokuruye tarfından vurularak öldürülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in öldürülmesi iddianamesiyle ilgili konuşan Dervişoğlu, ” 16 ay süren bir soruşturmanın neticesi 146 sayfalık bir hatır senedi. İddianame değil, hukuk tarihimizin çamur belgesi. Bırakın adalet yerini bulsun, isterse kıyamet kopsun! Sinan Ateş şehit edildiğinde tabutunun başında ben vardım. Diyoruz ki ya adalet, ya kıyamet!” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu