Büyük Gün; Ankara İçin RİYAD’da İkinci Kez Nefesler Tutuldu

Büyük Gün; Ankara İçin RİYAD’da İkinci Kez Nefesler Tutuldu

Toplantıda, Dünya Mirası Listesi’ne aday Ankara’nın yüzlerce yıl öncesinden kalan değeri Arslanhane Camii’nin de yer aldığı Konya’daki Eşrefoğlu Camii, Kastamonu’daki Mahmut Bey Camii, Eskişehir-Sivrihisar’daki Ulu Camii, Afyonkarahisar’daki Ulu Camii’nden oluşan Türkiye’nin beş ahşap tavanlı ve ahşap desteğiyle ünlü camileri ele alınacak. Başkent Ankara Gordion’un ardından ikinci müjdeli haberi bekliyor. Gözler UNESCO’nun açıklayacağı karar için Riyad’a çevrildi.


UNESCO Dünya Mirası Komitesi’nin 45. Genişleme Toplantısı’nı Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran ile ATO Başkan Yardımcısı Temel Aktay, ATO Başkan Yardımcısı ve Ankara Kent Konseyi (AKK) Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, ATO Yönetim Kurulu Üyesi Adem Ali Yılmaz ve Polatlı Ticaret Odası Başkanı Ulvi Sakarya’dan oluşan heyet yerinde takip ediyor.

HALİL İBRAHİM YILMAZ: UMUDUMUZ ÇOK YÜKSEK

ATO Başkan Yardımcısı ve Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, sosyal medya hesabından yaptığı Aslanhane Camii paylaşımında, “Büyük gün, Ankara için ikinci büyük haber için umudumuz çok yüksek” ifadelerine yer verdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu