Büyükekşi, Bağcılar’da 3. Engelsiz Dünya Dostu Festivali’ne Katıldı


Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, Bağcılar Belediyesi tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlenen etkinliğe katıldı.

BHA-SPOR

Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir’in ev sahipliğinde Feyzullah Kıyıklık Engelliler Sarayı’nda gerçekleştirilen organizasyona Bağcılar Kaymakamı Abdullah Uçgun, TFF Yedek Yönetim Kurulu Üyesi Murat Şahin, TFF Engelliler Koordinasyon Kurulu Başkanı Ömer Gürsoy ve Kurul Üyesi Hamza Doğan da katıldı.

Renkli görüntülere sahne olan etkinlikte Cumhuriyet’in 100. yılı dolayısıyla 100 engelli, halk oyunları gösterisiyle Guinness dünya rekor denemesi gerçekleştirdi. Organizasyonda, Gazze’de hayatını kaybeden çocuklar da unutulmadı. 100 çocuk sahneye çıkıp “Kardan Aydınlık” isimli şarkıyı işaret diliyle seslendirdi.

Mehmet Büyükekşi: “Hepsiyle gurur duyuyoruz”

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi böylesi anlamlı bir etkinliğe katılmanın mutluluğunu yaşadığını vurguladı. Başkan Büyükekşi, “Binaya girişte gençlerimizle tanıştık, her birinin ayrı bir yeteneği var. Bu yetenekli gençlerin bu binada hayat bulması, o yeteneklerini engelsiz şekilde yapabilmeleri çok değerli. Hepsiyle Türkiye olarak gurur duyuyoruz.

Geçtiğimiz sezon Ampute Milli Takımımız Dünya şampiyonu oldu. Down Sendromlular Futbol Takımımız Avrupa Şampiyonu oldu. İşitme Engelliler Milli Takımımız, Malezya’da dünya çapında başarı elde etti. Amacımız gençlerin, engelli insanlarımızın daha fazla sosyal hayata tutunmalarını sağlamak. Toplumun bir bireyi olduklarını hatırlatabilmek. Burada spor moral motivasyon açısından son derece önemli. Futbol da burada önemli bir araç.” değerlendirmesinde bulundu.

Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir ise 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutlayarak, “Bu vesileyle birçok program organize ediyoruz. Engelli bireyler için yapılan çalışmalar ülke genelinde önemli boyutlara ulaşmış durumda. 2002’de 21 olan rehabilitasyon merkezi an itibarıyla 100’ü aştı. Daha birçok hizmet Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde engelli bireylerimizin yaşamlarını kolaylaştırmak adına büyük katkı sunmuştur.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi’ye hediye takdiminde bulundu. Organizasyon hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu