Deniz Öncü Zirveye Yaklaşıyor


Red Bull sporcusu Deniz Öncü, 2023 Moto3 Dünya Şampiyonası’nın 12. ayağı olan İtalya Grand Prix’sini üçüncü sırada tamamladı. Yarışa beşinci sıradan başlayan Öncü, Moto3 Dünya Şampiyonası’nda genel klasmanda puanını 144’e çıkararak, şampiyona lideri Daniel Holgado ile arasındaki puan farkını 17’ye kadar indirdi.

featured

Deniz Oncu, Moto3, French MotoGP, 13 May 2023 // Gold & Goose / Red Bull Content Pool // SI202305130397 // Usage for editorial use only //

Deniz Öncü Zirveye Yaklaşıyor

Red Bull sporcusu Deniz Öncü, 2023 Moto3 Dünya Şampiyonası’nın 12. durağı olan Misano’da (İtalya) üçüncü sırada yer aldı. Sıralama turlarında beşinci sırayı alan Öncü, yarışın startında sekizinci sıraya geriledi. Ancak üst üste geçişlerle harika bir performans sergileyen Deniz, üçüncü tur sonlanmadan ikinciliğe kadar yükseldi.

Yarışın altıncı turunda zirvedeki Jaume Masia’yı yakalamayı başaran Deniz Öncü, sekizinci turda hata yaparak üçüncülüğe gerilese de yeniden ikinci basamağı almayı başardı. Yedi motosikletlik ön grup mücadelesinde 10 tur kala zirveyi ele geçiren Deniz, son turda iki sıra kaybetti ve podyumun üçüncü basamağını aldı. Misano’da galibiyet ise David Alonso’nun oldu.

Deniz Öncü, genel klasmanda puanını 144’e çıkararak üçüncü sıraya yükseldi. Öncü, şampiyona lideri Daniel Holgado ile arasındaki puan farkını 17’ye kadar indirdi.

Moto3 Dünya Şampiyonası’nda bir sonraki etap 22-24 Eylül tarihlerinde Hindistan’da koşulacak.

Deniz Öncü Zirveye Yaklaşıyor

# 2023 Moto3 Dünya Şampiyonası # Deniz Öncü

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu