Ekmeğe zam!Edirne’de 7,50 TL’den satışa sunulan yapılan son zammın ardından 10 TL olarak satılacak. Tüketici 210 gram ekmeğe 10 TL verecek.

featured


Ekmeğe zam!

Artan maliyetler karşısında sofraların olmazsa olmazı ekmeğe de zam yapıldı. Son olarak 7,5 TL’den satışa sunulan ekmeğin fiyatı yapılan zamla birlikte 10 TL’ye çıktı. Fiyatla birlikte 200 gram olan ekmek 210 grama çıkarıldı.

31 Mart yerel seçimler öncesinde açıklama yapan Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sezai Irmak, 210 gr ekmeğin 10 TL’den satışa sunulacağını, kararın nisanın ilk haftasından itibaren geçerli olacağını söylemişti. Fakat Edirne Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada ise, henüz odaların aldığı zam kararının Valilik makamına bildirilmediği, ekmeğin eski fiyatı olan 7,5 TL’den satışına devam edildiği belirtmişti. Aradan geçen 2 aylık sürecin ardından zam onayı verildi.

Hem gramaj hem fiyat arttı

Bugün Edirne Ticaret ve Sanayi Odası ve Edirne Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği tarafından alınan karara göre ekmeğe yüzde 25 zam yapıldı.  Yapılan zamla beraber 200 gr ekmeğin satış fiyatı 7,5 TL iken 210 gram ekmeğin fiyatı 10 TL’ye yükseldi. Hem gramaj hem de fiyat arttırıldı. Meslek komisyonları tarafından 1 kilosu 37.50 lira olan ekmek yüzde 26’lık artışla 47.60 lira olmasını kararlaştırdı.

Geçtiğimiz günlerde de İpsala, Keşan, Enez’de 7.5 TL’ye satılan ekmeğin fiyatı 10 liraya yükseltilmişti.

# asgari yaşam # besin # ekmek # GIDA # Zam


İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu