Gaziler Günü’ne Özel Okçuluk Yarışması Düzenlendi


Gaziler Günü’ne Özel Okçuluk Yarışması Düzenlendi

BHA SPOR SERVİSİ

Gaziler Günü Okçuluk Yarışması’na 9’u gazi olmak üzere 150 sporcu katıldı. Yarışma 7-8, 9-10, 11-12, 13-14 yaş kız ve erkekler klasik yay ve 13-14 yaş makaralı yay, büyükler kadın-erkek klasik yay ve makaralı yay kategorilerinde yapıldı.

Gün boyu süren ve seyircilerin de büyük ilgi gösterdiği yarışma sonucunda dereceye giren sporculara madalyaları gaziler tarafından verilerken, gazilerimize de minnet duygularını ifade eden plaket takdim edildi.

Turnuva organizatörü Yıldırım Okçuluk Kulübü Başkanı Cengiz Yıldırım, “Bu organizasyonu; sporcularımıza vatan sevgisini aşılamak ve üzerinde yaşadığımız bu toprak parçasının vatanımız kalması için canını ortaya koyan ve bu uğurda uzuvlarını kaybeden fedakar gazilerimize gereken vefayı göstermek amacıyla düzenledik. Gazilerimizin hakları ödenemez, bu anlamlı günde böyle bir organizasyon düzenlemenin gururunu yaşıyoruz” diye konuştu.

Gaz

Yarışmanın sabah bölümünde aralarında olimpik ve milli sporcuların da olduğu gazilerle, minik sporcular sohbet ettiler. Sporcular sorularıyla gazilere büyük ilgi gösterirken, gazi olmanın nasıl bir duygu olduğunu anlamaya çalıştılar.

Sadık Savaş, Serhat Karpuzcu, Yavuz Papağan, Levent Akpınar, Cemal Arıkan, Mehmet Laçin, Alptekin Köprülü, Mehmet Emin Tarlak’dan oluşan gaziler, öğrencilerin ilgi ve samimiyeti karşısında duygulu anlar yaşadılar. Öğleden sonra ise kendi yaş gruplarında yarışmaya katıldılar. Yarışmada dereceye giren sporculara ödülleri takdim edildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu