Gündoğdu Asfalt Konforuyla Buluşuyor


Gündoğdu Asfalt Konforuyla Buluşuyor

ANTALYA – BHA

Kepez Belediyesi, ilçenin merkezi yerleşim yerlerinden biri olan ve Turgut Özal Spor Salonu ile Kepez Kent Meydanı’na ev sahipliği yapan Gündoğdu Mahallesi’nin yollarının asfaltını sil baştan yeniliyor.
İmara uygun yapılaşması tamamlanan ve 15 bine yakın nüfusu bulunan mahallede, yatırımcı kurumların yaptığı kazı çalışmalarından dolayı yolların asfaltının yeniden yapılması ihtiyacı ortaya çıktı.
Kepez Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, doğal gaz, elektrik iletim hatlarının yer altına alınması ve kanalizasyon çalışmalarıyla sokakların kullanılamaz hale gelen asfaltını yeniliyor.
Yaklaşık üç haftadır devam eden asfalt çalışması, mahallenin kuzeyindeki Seyhan Caddesi, doğusundaki Kızılırmak Caddesi, batısındaki Göksu Caddesi ile güneyindeki Seyhan Caddesi arasında kalan sokakları kapsıyor.

10 Sokakta Asfalt Çalışması Tamamlandı

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, asfalt çalışması kapsamında ilk olarak sokakların bozulan asfaltını iş makinesi yardımıyla kaldırdı. Daha sonra dolgu malzemesi serilerek, yolun yeniden zemini oluşturuldu ve tesviyesi yapıldı. Bu çalışmanın ardından Gündoğdu Mahallesi’nin yolları sıcak asfalt konforuyla buluşturuluyor.   Bu yıl mahallenin yüzde 70’e yakın bölümünde yapılacak olan asfalt çalışması, 2482, 2489, 2480,2491, 2493, 2497,2486,2484,2493,2497,2486 2484,2495 ve 2488 sokaklarda tamamlandı.

5 Km Uzunluğunda Yol Asfaltlandı

Bu sokakların ortalama genişliği 7 metre, uzunluğu 5 kilometre (km), toplam alanı 32 bin metre kare olan yollarına 6 bin 500 ton sıcak asfalt serildi.
Fen İşleri Müdürlüğü yetkilileri, Gündoğdu Mahallesi’nde bu yılın yatırım programına alınan sokaklardaki asfalt çalışmasını önümüzdeki günlerde tamamlayacaklarını ifade ettiler.
Mahallenin Aksu Caddesi, Göksu Caddesi, Ceyhan Caddesi ve Seyhan Caddesi arasında kalan sokakların asfaltının yenilenmesi çalışmasının önümüzdeki yıllarda yapılacağını bildirildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu