Polat çifti Banu Parlak davası için hakim karşısına çıktı


Polat çifti Banu Parlak davası için hakim karşısına çıktı

Sosyal medya fenomeni ve şarkıcı Banu Parlak’ın güzellik merkezine  geçen yıl 1 Ekim’de aynı gün içerisinde 2 kez silahlı saldırı düzenlenmiş, olay sonrası Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından iddianame hazırlanmıştı.

Sosyal medya fenomeni ve şarkıcı Banu Parlak’ın Bahçeşir’deki güzellik merkezine aynı gün içerisinde iki kez silahlı saldırı düzenlenmiş, saldırılarda kimseye zarar gelmemişti. Saldırı sonrası Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından iddianaem hazırlanmış; iddianamede Dilan, Engin ve Sezgin Polat için ‘Birden fazla kişiyle birlikte silahla tehdit’, ‘Mala zarar verme’ suçlarından toplamda ayrı ayrı 2 yıl 4 aydan 8 yıla kadar hapisle cezalandırılmaları talep edilmişti.

Saldırıya yönelik dava bugün 11 sanıkla İstanbul Küçükçekmece 3. Asliye Ceza Mahkemesinde görülmeye başlandı.

Tutuklu Polat çifti Mahkemeye getirilrken, diğer sanıklar SEGBİS sstemiye cezaevinden uzaktan bağlantıyla katıldılar.

Engin Polat’a mesleği soruldu

Engin Polat, kimlik tespiti için mesleğinin sorulması üzerine “Serbest meslek” diye cevap verdi. Engin Polat, mahkeme başkanının nasıl bir serbest meslek demesi üzerine , ‘Kozmetik şirketlerim var’ dedi. Aylık gelirinin sorulması üzerine ise Engin Polat aylık 200 bin TL geliri olduğunu söyledi.

“İŞ YERİNİN KURŞUNLANDIĞINI BASINDAN ÖĞRENDİM”

Dilan Polat savunma yapmak istediğini belirterek, “Ben Banu Parlak’ı tanırım kendisi 6 yıllık arkadaşım olur. Zaman zaman küsüp barıştığımız dönemler oluyordu. Kendisi güzellik merkezi açmadan önce her gün düzenli olarak görüşürdük. Merkezime gelip işlem yaptırırdı. İş yeri kurşunlanmadan 1 önce hafta önce benden işi için yardım ve destek istedi. Ben de yardım edebileceğimi söyledim. Daha sonra kendisinin haberlerde can güvenliği olmadığını bundan bizim sorumlu olduğumuza dair paylaşımlarını gördüm. Bu zamana kadar hiçbir sorunumuz yoktu. İşyerinin kurşunlandığını da basından ve sosyal medyadan öğrendim. Yargılandığımız kişileri de tanımıyorum. Hatta bu Daltonlar çetesi beni ve eşimi tehdit etmişti, bunlarla alakalı mesajlar da mevcut.” dedi.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu