Rize İlinin Ardeşen İlçesinde Sera Açılışı ve Meyve Aşılama Töreni gerçekleştirildi – Birlik Haber Ajansı- Türkiye’nin Haber AğıDOKAP Bölge Kalkınma İdaresi tarafından desteklenen tarımsal faaliyetlerin geliştirilmesine yönelik Rize İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Ardeşen Ziraat Odası Başkanlığı işbirliğinde hayata geçirilmesi planlanan “Aronya, Adaçayı, Maviyemiş ve Ceviz Bahçeleri Kurulumu Projesi” kapsamında seraların açılışı ve meyve aşılama töreni gerçekleştirildi.

featured


Rize İlinin Ardeşen İlçesinde Sera Açılışı ve Meyve Aşılama Töreni gerçekleştirildi

ANKARA-BHA

Proje ile birlikte Ardeşen ilçesine özgü meyve çeşitleri neslinin ve yerel tatların devamını sağlamak, çiftçilerin ise daha katma değerli bir yetiştiricilik yapmaları yapmaları hedeflenmektedir.

Düzenlenen programa DOKAP Başkanı Hakan GÜLTEKİN’in yanı sıra Ardeşen Kaymakamı Ferhat ALTAY, Rize İl Tarım ve Orman Müdürü Murat GENC, Ardeşen Ziraat Odası Başkanı Turan KABAOĞLU, 20. Dönem Rize Milletvekilli Avni KABAOĞLU, İlçe TSO Başkanı İsmail KUYUMCU ile STK’lar ve ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri katılım sağladı.

 

Rize İlinin Ardeşen İlçesinde Sera Açılışı ve Meyve Aşılama Töreni gerçekleştirildi

# DOKAP # Rize İl Tarım ve Orman Müdürlüğü


İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu