Samsun’da 19 Mayıs’a engelliler damga vurdu!


Atatürk Onur Anıtında düzenlenen törende cemiyetin çelengini Samsun Gazeteciler Cemiyeti Engelli Kurulu üyeleri anıta sundu. Samsun Gazeteciler Cemiyeti Engelli Kurulunun çelenk sunumu katılımcılar tarafından büyük alkış aldı.

“ENGELLİLER GÖRMEZDEN GELİNEMEZ”
Çelenk sunumunun ardından bir açıklama yapan SGC Engelli Kurulu Başkanı Recep Çağlayan Güner, Atatürk’ün ifade ettiği gibi Türkiye’yi çağdaş uygarlık düzeyinin üstünde, saygın bir büyük devlet olarak görmek istediklerini belirterek, “19 Mayıs 1919 Kurtuluş Savaşının başlangıcıdır. Ancak bu savaş devam ediyor. Ülkeler engellilerine verdiği değer ile ölçülüyor. Engelliler Haftasını geride bıraktık. Bu yıl da yine her zamanki gibi konuşmalar, açılışlar; temennilerden ileriye gidilemedi. Biz buna bir son vermek istiyoruz. Artık hiçbir şey eskisi gibi olmasın diyoruz. Gelişmiş, modern dünyada olduğu gibi engellilerin yaşamını kolaylaştırmak için ciddi adımları atılmalı. Biz bu toplumun bir gerçeğiyiz. Bizi görmezden gelerek, konu mankeni yaparak bu sorumluluktan kurtulamazlar” dedi.

“SGC ENGELLİ KURULU TAM KADRO KATILDI”
Samsun Atatürk Onur Anıtı’nda düzenlenen törene Samsun Milletvekili Murat Çan, CHP İl Başkanı Mehmet Özdağ, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, Trabzon CHP milletvekili Sibel Suiçmez, Atakum Belediye Başkanı Serhat Türkel, ADD Samsun Şube Başkanı Birol Yelekin, Samsun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Yazıcı, SGC Başkan Vekili Sinan Sallabaş, SGC Engelli Kurulu Başkanı Recep Çağlayan Güner, Başkan Yardımcısı Burhan Boz, Kadriye Yüksel, Aynur Kılıç, Süreyya Çağlayan Kıray, Yasir Cevheri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu