Azerbaycanlı Sanatçı Fira Namus Şarkı Klibi ile Müzik Dünyasına hızlı bir giriş yaptı.

2017 yılında Azerbaycan Güzeli ve yine aynı yıl Azerbaycan’da yılın kadın oyuncusu ödülleri sahibi olan Firengiz Orucova Namus isimli yeni klibiyle Türkiye’de müzik dünyasına hızlı bir giriş yaptı.

Yönetmenliğini Metin Yücel’in yaptığı Namus klibinin 12 Aralık’ta DMC Müzik tarafından tüm digital platfotmlarda yayına girmesinden sonra büyük ilgi ve beğeni alan şarkının ve klibin çok beğenildiğini, izlenme sayıları ve olumlu yorumların kendisini çok mutlu ettiğini belirten Fira yeni projelerin hazırlığına başladığını söyledi.

Gerek Türkiye gerekse de Ülkesi Azerbaycan’dan çok olumlu tepkiler alan ve Namus klibindeki yorumu çok beğenilen Fira klibin yayına girdiği andan itibaren kutlama ve tebrik telefonları geldiğini, bu geri dönüşlerden çok mutlu olduğunu söyledi.

Klip çekiminde giydiği kostümleride kendisi tasarlayan Azerbaycanlı sanatçı Firengiz Orucova klibte seslendirdiği şarkıyı çok sevdiğini ve şarkıyı keyif alarak yorumladığını belirtti. Yapım firması Yüceller Medya Film olan klibin, Yönetmenliğini Metin Yücel , Şarkının aranjörlüğünü Tezer Soykök. Kayıt,mix,mastering Gökhan Esen/Studyo GoGo imzası taşıyor. Azerbaycanlı sanatçı Firengiz Orucova gerek stüdyo çalışmalarının gerekse de klip çekimlerinin titizlikle yapıldığını, çekimler ve stüdyo çalışmalarında konusunda uzman olan isimlerle çalışmak gerçekten çok güzel dedi.

Söz yazarlığını Ümit Yaşar Oğuzcan’ın yaptığı ve Müzikotek korumasında olan Namus isimli şarkının bestesinin ise Arto Tunçboyacıyan’a ait olduğunu belirten Fira, şarkının telifin alınması sürecinde kendisine gösterdikleri yardım ve yaklaşımdan dolayı Müzikotek ve Universal Müzik Şirketlerine çok teşekkür etti.

5 yıldır İstanbul’da yaşayan Firengiz Orucova hem oyunculuğa hem de müzik çalışmalarına eş zamanlı olarak devam ettiğini, Namus isimli klibin ve seslendirdiği parçanın Net D ve tüm digital platformlarda yayına girmesi ve beğenilmesinden dolayı mutlu olduğunu ama kendisini en çok mutlu eden olayın ise Namus Klibinin çocukluğundan bu yana hayranı olduğu İbrahim Tatlıses’in Tv kanalı olan Tatlıses Tv de yayınlanması olduğunu belirtti.

Klib çekiminden önce İMPARATOR lakaplı İbrahim Tatlıses ile tanıştığını ve klib çalışması hakkında İbrahim Tatlıses’e bilgi verdiğini belirten Firengiz ORUCOVA, İbrahim Tatlıses’in sesini çok beğendiğini, Azerbaycan bizim kardeş ülkemiz dediğini ve çekimden sonra klibi Tatlıses Tv de yayınlayacağını söylediği anda duyduğu mutluluğun çok büyük olduğunu söyledi.

İbrahim Tatlıses gibi bir sanatçının sesini ve klibi beğenmesi ve Tatlıses Tv de günde 5 kez yayınlanmasının manevi açıdan kendisi için çok değerli olduğunu ve ülkesi Azerbaycan’ı layıkıyla kardeş ülkemiz Türkiye’de temsil etmeye devam edeceğini belirtti.

Azerbaycan’da televizyon dizilerinde ve sinema filmlerinde başrollerde oynayan Firengiz Orucova, Türkiye’de oyuncuğa devam ettiğini, başrolünü oynadığı son sinema filminin ise geçen yıl Türk sinemalarında vizyona girdiğini, önümüz deki yıl iki yeni sinema filminde yine başrollerde oynayacağını ama bu süreçte şarkıcılığa devam edeceğini ve yeni klipler yapacağını da ekledi.

Sempatik tavırları, egodan yoksun mütevazi kişiliği ile sanata duyduğu sevgiyi gözlerinde gördüğümüz Azerbaycanlı sanatçı Fira’ya başarılar diliyoruz.  

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu